Home

Fen Lisesi

Anadolu Lisesi

Ortaokul


         Kıymetli misafirimiz okulumuzun internet sitesine hoş geldiniz.

Kayseri koleji olarak bu yıl yani 2020-2021 Eğitim öğretim döneminde  hizmete başlayacak bir kurumuz. Öğrencilerimize kaliteli bir okul sunabilmek için yoğun  bir çalışma içerisindeyiz.  Bu anlamda internet sitemizde hazırlanmaktadır.

      Kıymetli misafirler

TECRÜBE

    Kayseri koleji olarak;  Tecrübeyi çok önemsiyoruz. Her ne kadar okulumuz yeni açılsa da, büyük bir birikimi ve özel okul tecrübesini Kayseri Koleji çatısı altında bir araya getiriyoruz. Gerek biz yöneticiler ve dahi öğretmenler yıllarını özel okullarda çalışmış bir kadro olarak birikimlerimizi çocuklarınızın ve dolayısı ile sizlerin hizmetine sunmak üzere bu çatı altında bir araya geldik.

GÜVENLİK

    Günümüz şartlarınıda göz önünde bulundurarak  çocuğunuzun  güvenliğini çok önemsiyoruz. Güvenlikten sadece fiziki güvenlik ve  pandemi süreci ile ilgili alınacak bütün tedbirlerde dahil olmak üzere, asıl güvenliğin çocuğunuzu iyi tanımanın, takibini doğru yapmanın, akran gurubundan ve çevreden çocuğunuza yansıyabilecek olumsuzlukardan  çocuklarınızı korumanın sizin kadar bizimde görevimiz olduğu bilincindeyiz.

KURALLI OKUL

    Sevgili veliler okulun kurallı bir yer olması gerektiğine inanıyoruz. Hayatta her şey bir kural üzere yaratılmışken, sizler çocuklarınıza evinizde birçok kural öğretirken onlara güzel davranışlar kazandırıp ahlaklı bir fert olmaları için uğraşırken okulda aynı şeylerin işlenmiyor olması kabul edilemez. Okul öğrencilere başıbozukluk aşılayan bir mekan olamaz. Sizler özel okullara ödediğiniz paralarla şımarıklık, başıbozukluk ve kuralsızlık satın almamalısınız. Okulumuz  bir yandan çocukların sabah okula koşarak gelebileceği bir sevgi ve aile ortamı oluştururken diğer yandan da çocuklarınıza  kurallara uymayı öğrenci gibi öğrenci olmayı ve dahi güzel davranışlar kazandırmayı sağlayacaktır. Ahlaklı olmadan bilgili olmak ne kadar anlamsızsa , ahlaklı cahil olmakta bir o kadar anlamsızdır.

ÖĞRETMEN

    Okul öğretmeni kadar okuldur felsefesinden hareketle, çocuklarımızı altından saraya bile koysak  yeterli liyakat ve ehliyete sahip öğretmenler olmadan çocuklarınıza doğru eğitim verip başarılı olamayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle emanetiniz ehil ve emin ellerde olacak.

ETKİLİ REHBERLİK VE DANIŞMAN ÖĞRETMENLİK

    İyi eğitim insanı tanımakla keşfetmekle başlar.  Rehberlik servisimiz çocuğunuzu çok iyi tanıyıp, doğru yönlendirme ile onların sırdaşı olurken, danışman öğretmenlik sistemimiz sayesinde, çocuğunuzla alakalı her bilgiyi haftalık olarak bizzat telefonla aranarak  elde edeceksiniz. Bunun yanında internet ortamından çocuğunuzla alakalı her bilgiye ulaşabileceksiniz.

ÇOCUĞUNUZ ÜNİVERSİTE SINAVINA NASIL HAZIRLANACAK

    Özel okula giden bir öğrencinin, tekrar dışardan etüt, kurs, dersane, bire bir ders gibi çalışmalara ihtiyacı olmadığını, ihtiyaç duyduğu bütün çalışmaların okulunda yapılması gerektiğine inanıyoruz. 11 ve 12 sınıflarda öğrencilerimize  sınav odaklı her tür çalışmayı biz yapacağız. Etüt, birebir etüt, haftasonu , hafta içi hazırlık kursları, akşamları online soru çözüm saatleri, sınavlar, denemeler, genel denemeler ve sınav kampları okulumuz tarafından yapılacaktır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

    9 ve 10.sınıflarda çocuğunuzun  dil seviyesine göre oluşturulacak seviye gurupları ile  ağırlıklı olarak pratiğe yönelik yabancı dil eğitimi verilecektir.

Yurtdışı dil kamplarının çocuğunuzun geleceğine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

SOSYAL GELİŞİM

    Bilimi, sanatı ,sporu sadece kullanan ,izleyen değil  üreten, içinde yer alan  fertler yetiştirmek en büyük çabamız olacaktır.

Bilim, sanat spor alanlarında sene başında öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda  oluşturacağımız kulüp( robotik,kodlama,yazılım,sanat,spor) laboratuvar, atölye ve proje çalışmaları ile çocuklarımızın bir enstrüman çalmasını veya görsel sanatlarda kendini ifade edebilmesini yada bir spor dalıyla uğraşmasını, sadece okuyan değil, kendini yazarakta  ifade edebilen  özgüven sahibi fertler olarak yetişmesini sağlamak önemli çabalarımızdan birisi olacaktır.

NOT: Çocuğunuzu, ülke gençliği ile ilgili idealleri olan, eğitimden başka derdi olmayan, şehrimizin  ve ülkemizin ortak değerlerine bağlı, çağı ve dünyayı kavrama çabasında olan bir okulda okutmak istiyorsanız,  bizimle tanışmadan çocuğunuzun geleceğine karar vermeyin

                                                                                  Sabahattin YILMAZ

                                                                                       Okul Müdürü

Bizimle İletişime Geçin

İlk Ad
Son Ad